Spotkanie autorskie- Joanna Fabicka

            13 października w Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu miało miejsce spotkanie autorskie. Gościem była montażystka, felietonistka i pisarka, ale przede wszystkim przyjaciel młodzieży, Pani Joanna Fabicka.

            Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, nominowana do prestiżowego Oskara w kategorii film krótkometrażowy jako współtwórczyni filmu pod tytułem „Męska sprawa” zabrała uczniów klas drugich gimnazjum na wycieczkę po Hollywood, odkrywając świat czerwonego dywanu, tak samej ceremonii jak i kulis. Potrafiła w ciekawych słowach przybliżyć sylwetki znanych z ekranów filmowych aktorów przedstawiając ich jako zwykłych ludzi, takich jak my. .

            Opowiadała również o tematach poruszonych w swoich książkach. Na dobrą sprawę każdy mógłby być bohaterem takiej książki. Ale to nie był monolog. Rozmawialiśmy o życiu codziennym, postrzeganiu siebie i innych, problemach i radościach. Myślę, że każdemu taka rozmowa podsunęła wnioski do przemyśleń. Pani Joanna potrafiła zaciekawić nas swoim opowiadaniem.

            Obserwując reakcje publiczności jestem pewna, że z ogromną przyjemnością i niecierpliwością młodzież sięgnie po publikacje tej autorki.IMG_2697

Dodatkowe informacje