Wystawa zdjęć- Nasze spotkania z przyrodą

NASZE SPOTKANIA
Z PRZYRODĄ

Krzysztof Maliszewski, Dariusz Nast,

Marek Wierzbicki

Wystawę można ogladać na "Dworzec TO.KULTURA"

 

                   Wystawa prezentuje piękno polskiej przyrody uwiecznione na fotografiach, wykonanych przez pracowników PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Nasze spotkania z przyrodą mówią o tym, że szanse na obcowanie z cudami natury mamy na wyciągnięcie ręki, nawet tak, z pozoru, niegościnnym miejscu, jak duże miasto, czy jego najbliższe otoczenie. Czasami wystarczy na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy a czasem trzeba mieć po prostu trochę szczęścia i znaleźć się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze.

                   My mamy też to szczęście, że dane jest nam pracować w jednym z najpiękniejszych zakątków Warszawy, usytuowanym na terenie porośniętym drzewami Skarpy Warszawskiej. Obok wszędobylskich wiewiórek i sikorek, można tutaj spotkać wiele rzadkich gatunków roślin, zwierząt, oraz grzybów.
W bliskim sąsiedztwie gniazdują między innymi dzięcioły zielone i sowy uszate, a czasem pojawiają się nietypowi w wielkim mieście goście, jak lisy czy kuny. Ten codzienny kontakt z naturą stanowi doskonałą inspirację dla naszych własnych obserwacji przyrodniczych i wędrówek z aparatem w ręku po bliższych
i dalszych rejonach naszego kraju. Z czasem „nasze fotografowanie przyrody” przerodziło się w pasję, bez której trudno byłoby nam żyć. Pasję, która jest bardzo zaraźliwa i silnie uzależniająca.

DSC01714DSC01712

Dodatkowe informacje