Konkurs "Kobieta" rozstrzygnięty. Zwycięska praca. Autor- Wikotoria Czarnecka.

zwycięzca

               We współczesnych czasach sylwetka kobiety jest bardzo silnie związana z ideałem i dążeniem do niego. Owy ideał dotyczy nie charakteru, a sylwetki i kształtów ciała kobiet. Pomimo, iż kobieta jest określana mianem płci pięknej to ,niestety, często o tym zapominamy. Żeńska przedstawicielka ludzi jest dużo silniejsza od mężczyzn, co często jest niedoceniane.

            Kobiety w niektórych krajach traktowane są gorzej od mężczyzn. Jest to spowodowane przekonaniem, że płeć żeńska jest słabsza od płci męskiej. Mają bardzo często ograniczone prawa lub nie mają ich w ogóle. Traktują ich jak przedmioty, a nie żywe istoty. A tak naprawdę kobiety są silniejsze niż mężczyźni.

            Niewiasta dostała od Boga najpiękniejszą rolę: bycie matką. Musi kobieta nosić nienarodzone dziecko dziewięć miesięcy pod sercem, a potem je urodzić: naturalnie lub operacyjnie. W momencie przyjścia dziecka na świat, kobiecie zostają wynagrodzone wszystkie bóle i męki, które musiała znosić podczas ciąży.

            Po porodzie zazwyczaj kobieta przykłada większą uwagę do wychowania dziecka. Troszczy się o nie, wychowuje, karmi, uczy nowych rzeczy i pokazuje jak poznawać świat. Nie jest to łatwe. Mężczyzna także wychowuje dziecko, ale nie zawsze w takim stopniu jak matka.

            Płeć piękna jest dużo bardziej silniejsza emocjonalnie od drugiej płci. Kobiety lepiej odnajdują się w nowym otoczeniu i sytuacji. Są bardziej skore do analizowania swoich błędów i potrafią się do nich przyznać. W nowych sytuacjach szukają pozytywnych stron. Na negatywy wolą nie zwracać uwagi. Stawiają sobie cel, do którego dążą nawet za wszelką cenę, ale bez narażania innych na krzywdę. Często są narażone na choroby psychiczne, ale w przeciwieństwie do mężczyzn potrafią o tym rozmawiać i chcą przyjąć oferowaną pomoc. Dzięki temu potrafią dojść do pełni zdrowia psychicznego.

            Kobieta w swoim życiu nie jest skupiona tylko na sobie. Rodzinę stawia na pierwszym miejscu i dąży do jej szczęścia. Dzieci i mąż są dla niej najważniejsi. Zrobi wszystko dla nich. Stawia ich ponad wszystko i chce im zapewnić jak najwięcej najlepszych rzeczy.

            Reasumując, kobiety są dużo silniejsze od mężczyzn. Psychicznie, ale także fizycznie. Przez całe życie zmagają się z różnymi rzeczami, które tylko wzmacniają. Siebie poświęcają rodzinie, która jest najważniejsza. Mimo licznych przeciwności, nie poddają się i walczą do końca. Nawet jeśli jest to walka ciężka i długa.

Dodatkowe informacje