Szachy

 

 

 

Zajęcia szachowe

Szachy wspierają pracę nad istotnymi cechami charakteru takimi jak cierpliwość, wytrwałość, skupienie czy roztropność. Mają walory wychowawcze i uczą logicznego myślenia. Pomagają w harmonijnym (intelektualno – fizycznym) rozwoju młodego człowieka.

Są dyscypliną, która łączy w sobie elementy kultury, nauki i sportu. Okazują się pomocne w procesie kształcenia młodego pokolenia i mają pozytywny wpływ na rozwój człowieka. Uczą taktycznego i logicznego myślenia. Kształtują pamięć i koncentrację. Dzieci, które grają w szachy nie mają problemów z nauką i z powodzeniem kończą dobre szkoły, a potem studiują na renomowanych uczelniach.

Obecnie prowadząc zajęcia szachowe, nie koncentruję się wyłącznie na tym, aby przygotować dzieci do mistrzostwa, chociaż mogę się pochwalić takimi sukcesami moich wychowanków. Liczni z nich startują w imprezach, a niektórzy zdobywają medale. Wyjaśniając zasady tej królewskiej gry, myślę o tym, aby „bawiąc, uczyć”. Pragnę, aby dzieci poprzez szachy, uczyły się myśleć. Dzięki temu ten młody obecnie człowiek będzie w przyszłości lepiej i roztropniej wykonywał swoje obowiązki.

Realizuję tematy zajęć pomyślane w taki sposób, który stanowi połączenie wiadomości z logicznymi ćwiczeniami oraz rozwiązywaniem zadań.W tym programie jest też miejsce na rozgrywanie partii szachowych – bardzo lubianych przez dzieci.

Zapraszamy na zajęcia szachowe w każdą środę do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie przy Al. XX-lecia na godz. 18.45.

Wstęp wolny!

Telefon kontaktowy:
694-146-194 Jarosław Kowalewski

 

 

 

Dodatkowe informacje