Kurs komputerowy

 

 

 

Zapraszamy na szkolenie z zakresu podstaw obsługi komputera dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w wieku 24-64 lata, w ramach projektu unijnego "E-umiejętności – poznaj nowe możliwości". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 9.6 Upowszechnienie uczenia się dorosłych, Poddziałanie 9.6.2 Podwyższanie kompetencji osób dorosłych w zakresie ICT i znajomości języków obcych).

Zajęcia odbywają się:
- w grupach 15 osobowych (+/- 2 osoby)
- dostosowane są do umiejętności uczestników
- prowadzone przez doświadczonych trenerów

Szkolenie obejmuje między innymi:
- podstawy obsługi komputera
- edytor tekstów
- korzystanie z Internetu i poczty elektronicznej

Czas trwania szkolenia 80-120 godzin lekcyjnych:
- dla osób nieaktywnych zawodowo: 10 lub 15 dni (od poniedziałku do piątku przez dwa lub trzy tygodnie)
- dla osób aktywnych zawodowo: 5 weekendów (sobota i niedziela)

Poza tym, każdy z uczestników podpisuje umowę na uczestnictwo w projekcie, w której oświadcza, że do tej pory nie uczestniczył w szkoleniu z zakresu ECDL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W tym projekcie nie ma wymogów zatrudnienia / samozatrudnienia po ukończeniu szkolenia, ani nie dotyczy on środków de minimis. Ponadto pragnę zaznaczyć, że dysponujemy swoim sprzętem komputerowym a każdy uczestnik szkolenia może otrzymać Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ang. European Computer Driving Licence, ECDL) – jednolity dla całej Unii Europejskiej. Osobom bezrobotnym przysługuje zwrot ewentualnych kosztów dojazdu.

Jedynymi bezwzględnymi kryteriami są:
- wiek
- zamieszkanie w województwie mazowieckim
- dotychczasowe nie branie udziału w kursie komputerowym (ECDL) współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej
- orzeczenie o niepełnosprawności

Mamy jeszcze wolne terminy w maju i czerwcu 2015 roku. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku pytań, wątpliwości lub sugestii proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Z poważaniem

Alina Szudrowicz
tel. 535 255 582
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ReComp s. c.

 

 

 

Dodatkowe informacje