Spotkanie z Joanną Olech

 Tak! To właśnie to, co tygryski lubią najbardziej - powiedziałby jeden z głównych bohaterów książki o Kubusiu Puchatku. No , ale zapytacie co?? A ja odpowiem Wam - takie świetne spotkanie autorskie, jakie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Paprotni! Gościem spotkania była cudowna osoba - Joanna Olech, autorka książek dla dzieci, takich jak: „Rodzina Miziołków”, „Czerwony kapturek”, „Różowy prosiaczek”
i innych. Swoim optymizmem i ogromnym poczuciem humoru zarażała niczym ogromny wirus. Ta tylko z pozoru drobna kobietka tak fantastycznie potrafiła przenieść nas w świat książki, że nikt nie chciał stamtąd wracać. Uczniowie poznali bohaterów książek autorstwa pani Olech i przekonali się, że każdy, ale to każdy, bez względu na to, czym zajmuje zawodowo i ile ma lat, może zostać pisarzem. Nasi milusińscy chętnie brali udział w konkursach, za co byli wynagradzani słodyczami. Po spotkaniu była możliwość kupienia książki autorki wraz z autografem. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie.

Chciałabym podziękować dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Paprotni panu Grzegorzowi Fabiszak, za możliwość zorganizowania spotkania, tym bardziej, że odbywało się ono w trakcie lekcji. Serdecznie podziękowania kieruję także do pani Natalii Król za cudowną oprawę graficzna, oraz do pani Anny Szymańskiej za wielką pomoc w przygotowaniach. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się w szkole
w Paprotni i wspólnie będziemy odkrywać cudowny świat książek.

Więcej zdjęć w Galerii

Aleksandra Starus

p.o. Dyrektor GBP w Teresinie

Dodatkowe informacje