Spotkanie autorskie - Zofia Stanecka

Dnia 08 maja b.r. spotkaliśmy się tym razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Teresinie. Jest to znacząca data, gdyż tego dnia obchodzony jest ogólnopolski Dzień Bibliotekarza. Tego pięknego dnia naszym gościem była sympatyczna autorka baśni i opowiadań dla dzieci p. Zofia Stanecka, autorka świetnych książek dla dzieci. Wielka znawczyni Narnii, pasjonatka Tolkiena, miłośniczka kina bollywoodzkiego. Jej proza to współczesna, bardzo dobra polszczyzna przesiąknięta humorem i mądrością. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Teresinie która poprzez takie spotkania ma na celu popularyzację książek oraz samego ich czytania.

W spotkani udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas pierwszych i drugich. W trakcie spotkania mogliśmy zapoznać się z główną bohaterką książek - Basią, oraz z jej bratem - Frankiem. Pani Stanecka czytała fragmenty swoich książek po czym ogłaszała konkursy. Jednym z nich było dokończenie opowiadania o niewidzialnym kocie. Końcowe ćwiczenie miało na celu poruszyć wyobraźnie, i udało się, gdyż prace narysowane przez dzieci wzbudzały ogólny podziw. Można stwierdzić jedno - dziecięca wyobraźnia nie ma granic. Wszyscy bez wyjątku bawili się wyśmienicie. Istniała możliwość kupna książki autorstwa p. Staneckiej, oraz otrzymania autografu. Po zakończeniu spotkania delegacja dwójki dzieci wręczyła autorce bukiet pięknych kwiatów.

Chciałabym serdecznie podziękować dyrektorce szkoły pani Alicji Jachimczyk, za umożliwienie zorganizowania takiego wspaniałego spotkania autorskiego. Podziękowania kieruję także do pani Doroty Rachoń, która zaznajamiała dzieci z przygodami Basi podczas lekcji bibliotecznych, czytając im książki. Zadbała także o oprawę plastyczną za co jej serdecznie dziękuję.

Więcej zdjęć w Galerii

p.o. dyrektor GBP

Aleksandra Starus

Dodatkowe informacje