Nasze usługi

.

Academica

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych.

Strona www projektu academica.edu.pl

.

Audiobook

Audiobooki, czyli rozwiązanie dla osób, które nie maja wiele czasu na czytanie. To czytane na głos książki zapisane na płycie CD, które można odtwarzać podczas jazdy samochodem, podczas wykonywania prac domowych, czy podczas spaceru. Wystarczy posiadać odtwarzacz płyt CD.

Audiobooki dostępne w ofercie Biblioteki Głównej oraz Filii Dworzec TO.Kultura

.

Drukowanie i xero

Oferujemy usługę xero oraz druku na profesjonalnym sprzęcie. Kserowanie oraz drukowanie dokumentów w formacie A4 w każdej placówce.

.

Internet

Oferujemy usługę bezpłatnego korzystania z komputera z dostępem do internetu w bibliotece głównej w Teresinie i w filii w Szymanowie.

.

Książka z dostawą do domu

Usługa oferowana przez Bibliotekę w Teresinie przeznaczona jest dla Seniorów 60+ mieszkających na terenie Gminy Teresin, którzy z racji stanu zdrowia oraz sytuacji związanej z nowymi zasadami bezpieczeństwa nie mają możliwości wypożyczenia książek. Regulamin dostępny jest na stronie www.gbpteresin.org.pl lub u Bibliotekarza – wystarczy zadzwonić:
1. Teresin (46) 861 33 60, 512 633 920 , lub gbp@teresin.pl lub przez media społecznościowe- www.facebook.com/biblioteka.teresin
2. Filia w Teresinie „ Dworzec TO.Kultura” – 512 333 326,
3. Filia w Szymanowie (046) 861-35-80 lub 512 633 507
Serdecznie zapraszamy.

.

Pogotowie Biblioteczne

Posiadamy fachową literaturę z biblioterapii. Biblioterapia to dział arteterapii wykorzystującej użycie wyselekcjonowanych materiałów czytelniczych jako pomocy terapeutycznej w medycynie i psychiatrii, a także poradnictwo w rozwiązywaniu problemów osobistych przez ukierunkowane czytanie.

.

Wielkie Litery

Wielkie litery, to wydania książek z większą czcionką, które ułatwiają czytanie oraz które chronią wzrok osobom słabo widzącym. Seria ta przeznaczona jest dla seniorów, a dzięki formatowi lektura WIELKICH LITER jest wygodniejsza a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Wydania książek z serii Wielkich Liter zapewniają tą samą treść i większy komfort czytania.

Seria książek WIELKIE LITERY dostępna jest w Bibliotece Głównej oraz w Filii w Szymanowie.

.

Wolontariat

W Bibliotece Gminy Teresin wraz z filiami prężnie działa wolontariat. Umożliwiamy aktywny udział w życiu Biblioteki – dzieci pomagają w drobnych pracach porządkowych, układanie książek, wykonują prace plastyczne oraz dekoracje, współpracują również przy organizacji wydarzeń w Bibliotece. Serdecznie zapraszamy do zapisów do wolontariatu – podczas tych akcji nie można się nudzić a dodatkowo dzieci ostatnich klas podstawowych zyskują punkty do egzaminów do szkoły wyższej.